ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

زیبایی دندان

زمانی که دیگر خونی به دندان نمی رسد، مرگ به سراغ آن می آید. پوسیدگی و آسیب دیدگی دندان هر دو می توانند می توانند موجب مرگ دندان شوند.دندان از سه لایه مینا، عاج و مغز تشکیل شده است. مغز دندان حاوی رگ های خونی و اعصاب است. اعصاب مرده یا در حال مرگ در مغز دندان می توانند به شکل گیری یک دندان مرده منجر شوند. همچنین، یک دندان مرده دیگر هیچ خونی دریافت نمی کند.یک عصب مرده در دندان گاهی اوقات به عنوان یک مغز دندان نکروتیک یا دندان بدون مغز نیز شناخته می
عصب کشی یکی از متداول ترین درمان های دندان است که در اصطلاح علمی به آن روت کانال تراپی یا اندو می گویند.
در صورتی که بهداشت دندان های خود را به خوبی رعایت نکنیم ممکن است دچار پوسیدگی دندان شویم.
باکتری ها ابتدا به مینای دندان حمله می کنند و دندان را تخریب می کنند اگر در این مرحله که فقط گاهی فرد در دندان خود احساس درد می کند به دندانپزشک مراجعه شود تنها با انجام ترمیم سلامت دندان ها باز می گردد. اما اگر به آن اهمیت ندهیم کم کم پوسیدگی پیشرفت کرد
پوسیدگی دندان معمولا بر اثر ماندن مواد غذایی لابه لای دندان به وجود می آید.
لازم است بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنیم و از نخ دندان استفاده کنیم.
اما بسیاری از افراد در استفاده از نخ دندان تنبلی می کنند.
ابتدا بر روی دندان ها جرم و پلاک به وجود می آید، در صورتی که آنها را از دهان نزداییم باعث پوسیدگی در سطح مینای دندان می شود.
در این مرحله به سادگی می توان دندان ها را ترمیم کرد اما با گذشت زمین و انجام ندادن ترمیم پوسیدگی به پالپ دندان رسیده و ری
سفید کردن دندان ها یا همان بلیچینگ به معنای سفید
کردن دندان هایی است که در اثر کذز زمان و یا در برخی موارد به ضورت ژنتیکی
زرد شده اند . این مورد را در نظر داشته باشید که سفید کردن دندان ها با
توجه به مواردی از جمله جنس دندان ها و نوع رنگدانه های رسوب کرده در بین
دندان ها با هم فرق دارند. برای سفید کردن دندان ها از موادی که دارای پر
اکسید هیدروژه هستند استفاده می شود .
ادامه مطلب
یکی از اصطلاحات رایج در دندانپزشکی که اکثر افراد نمی دانند انکیلوز شدن فک و دندان است.
تنها علامت ظاهری از بین رفتن این فاصله، کوتاه شدن دندان نسبت به دندان های دیگر یا جا به جایی آن می باشد. برای تشخیص درست انکیلوز شدن دندان و فک به عکس رادیوگرافی نیاز است. وقتی دندانی نسبت به دندان های دیگر آرایش درستی نداشته باشد می توان حدس زد که میان آن دندان و استخوان فک اتصال صورت گرفته است.
از جمله عللی که باعث به وجود آمدن این پدیده می شود می توان به
1) 
دندان عقل آخرین دندانی است که در فک رشد می کند. این دندان معمولا در سنین بین 16 تا 25 سالگی رشد می کند.
دندان عقل معمولا به دلیل عدم داشتن فضای کافی ، به صورت نهفته رشد می کند. تعداد این دندان ها 4 عدد است. دو دندان در فک بالا و دو دندان در فک پایین قرار دارد.
اگر این دندان ها به خوبی رشد کنند و در کنار سایر دندان ها قرار بگیرند ، به شرط آنکه به خوبی مسواک زده شوند لزومی برای کشیدن آن وجود ندارد.
توصیه پزشکان این است که دندان عقل خود را حداکثر تا 21 سال
داروهای موثر در کاهش درد دندان
درد دندان دردی است که داخل یا اطراف دندان احساس می شود و عموماً درد از درون دندان یا اطراف لثه و استخوان ناشی می شود. دندان درد می تواند ثابت یا متناوب باشد و به صورت خود به خود یا به دلیل یک عامل محرک بیرونی به وجود آمده باشد. چشم پوشی کردن از درد دندانی که در طول یا یا در مواقع خاص نظیر غذا خوردن و یا خوابیدن احساس می شود بسیار سخت است و باید دانست که علت درد دندان چیست و سریعاً برای درمان آن اقدام کرد.

ادامه مط
جراحی دندان عقل
علت وجود دندان عقل چیست؟بزرگسالان، ۳۲ دندان دارند. دندانهای عقل آخرین دندان در دهان هستند و معمولاً بین سنین ۱۷ تا ۲۵ بیرون می آیند. گرچه در بعضی ممکن است دیرتر هم رویش کنند. فک اغلب افراد کوچکتر از آن است که جا برای تمام ۳۲ دندان داشته باشد. اگر بقیه دندانها سالم باشد ممکن است فضای کافی برای برای رویش دندان عقل وجود نداشته باشد.

ادامه مطلب
یکی از متداول ترین سوالات مراجعه کنندگان به دندانپزشکی ، تفاوت بریج و ایمپلنت دندان می باشد.
بریج یکی از روش های درمانی و زیبایی برای جایگزینی دندان از دست رفته می باشد. بریج یک پروتز است که به آن پونتیک نیز می گویند. در واقع یک دندان مصنوعی است. این روش برای افرادی مناسب می باشد که دندان افتاده در میان دو دندان سالم باشد. به این ترتیب دو دندان مجاور مانند پل برای قرار گرفتن دندان مصنوعی عمل می کنند. 
ایمپلنت دندان مناسب ترین و مطمئن ترین روش
به نام خدا
درآمدنش یک جور! ماندنش یک جور! کشیدنش هم یک جور! می پرسید یک جور چه؟! هر کدام یک جور مشکل است و یک جور درد دارد! می پرسید چه چیزی؟! دندان عقل را میگویم!
به گمانم همه مشکلات دندان عقل بخاطر اسمش است! مثلا اگر از همان ابتدا اسمش را دندان جنون می گذاشتند، این مشکلات هم در پی اش بوجود نمی آمد!
 
این درحالی است که خود نگارنده هیچ گونه تصوری از دندان عقل، بوجود آمدنش و دردش ندارد!
معمولا همه ی ما وقتی نزد دندانپزشک میرویم، او برای مطمئن شدن از مشکل دندان ما از دندان عکس میگیرد.
در دندانپزشکی مانند سایر رشته های پزشکی از پرتو نگاری برای کمک به تشخیص بیماری یا آسیب دندان استفاده میشود. عکس ها وجود و وسعت حفره یا کرم خوردگی های دندان به کار می آیند. با عکس رادیوگرافی میشود پوسیدگی و فساد دندان یا حتی میشود تشخیص داد مینای دندان سالم هستند یا نه. اللخصوص وقتی که پوسیدگی در بین دندان ها مخفی شده باشد و یا زیر خط لثه ها باشد.
دندان های شیری و دایمی کودکان 
اگر شما کوچولویی داشته باشید و بی صبرانه منتظر روییدن اولین دندان های او باشید، حتما می دانید که رویش اولین دندان شیری کودکان با چه ذوق و شوقی همراه است. 
ولی کی باید انتظار رویش این دندان ها را داشت؟ کی باید نگران شد که این دندان ها دیر کرده اند؟ و کی باید منتظر بود که دندان های شیری بیفتند و دندان های جدیدی 
جای آن رویش پیدا کند؟
توصیه بیشتر دندان پزشکان به والدین این است که جدولی در اختیار داشته باشند تا زمان
درد موقت دندان را جدی بگیرید 
تا به حال شده وقتی یک لیوان آب خنک می‌خورید، دندان‌تان درد بگیرد و چنان ضعف برود که از آب خوردن پشیمان شوید؟یا وقتی یک تکه شکلات خوشمزه را داخل دهان می‌گذارید، دندان درد، لذت شیرینی آن را از شما بگیرد؟ در این مواقع چه کار می‌کنید.احتمالا
با خودتان می‌گویید مشکل مهمی نیست؛ چراکه درد دائم در دندان‌تان حس
نمی‌کنید و ظاهر دندان‌هایتان هم تغییری نکرده است، اما دندانپزشکان
می‌گویند این رفتار بسیار اشت
عصب کشی که اصطلاحی عام است یکی از روش های عمومی در درمان دندان است. اصطلاح پزشکی آن روت کانال تراپی یا n2 می باشد.
برای اینکه دچار پوسیدگی دندان نشویم و به این درمان نیاز پیدا نکنیم باید دندان های خود را بعد از هر وعده غذایی مسواک کنیم همچنین از نخ دندان نیز کنار مسواک استفاده کنیم تا بتوانیم همیشه دندان هایی سالم و زیبا داشته باشیم.
در اثر رعایت نکردن بهداشت دندان ها ابتدا جرم و پلاک در امتداد خط لثه به وجود می آید.
با انباشته شدن آن ها باکتری ه
علل متفاوتی برای کشیدن دندان وجود دارد:– پوسیدگیهای شدید یا عفونتی که منجر به آبسه های حاد یا مزمن شود.– دندانهای اضافه که جلوی رویش بقیه دندانها را بگیرد.– بیماریهای لثه که باعث لقی شدید دندان شود.– اگر در طرح درمان ارتو ضرورت کشیدن دندانی خاص وجود داشته باشد.– اگر دندان در خط شکستگی وجود داشته باشد.– اگر امکان عصب کشی دندان وجود نداشته باشد.

ادامه مطلب
داروهای موثر در کاهش درد دندان
درد دندان دردی است که داخل یا اطراف دندان احساس می شود و عموماً درد از درون دندان یا اطراف لثه و استخوان ناشی می شود. دندان درد می تواند ثابت یا متناوب باشد و به صورت خود به خود یا به دلیل یک عامل محرک بیرونی به وجود آمده باشد. چشم پوشی کردن از درد دندانی که در طول یا یا در مواقع خاص نظیر غذا خوردن و یا خوابیدن احساس می شود بسیار سخت است و باید دانست که علت درد دندان چیست و سریعاً برای درمان آن اقدام کرد.
دندان درد
بوی بد دهان به دلیل پوسیدگی دندان‌ها می‌تواند در ارتباطات شما مشکل‌آفرین باشد اما می‌توان با چند اقدام پیشگیرانه از شر این معضل رها شد.


به گزارش : حتی اگر در طول سال هیچ مشکلی در سلامت دهان و دندان خود نداشته باشید، با افزایش دانش خود در مورد علل پوسیدگی دندان می‌توانید از ابتلا به آن‌ها در آینده پیشگیری کنید.
ادامه مطلب
اگر شما دچار پوسیدگی دندان شده باشید باید برای ترمیم به دندانپزشکی مراجعه کنید.
پوسیدگی دندان ممکن است درسطح مینای دندان باشد که در اینصورت فقط قسمت آسیب دیده و پوسیده برداشته می شود و با استفاده از مواد خاصی درون آن پر می شود.
اما ممکن است که پوسیدگی دندان شما بیش از حد باشد و به ریشه یا مغز دندان نفوذ کرده باشد در این صورت دندانپزشک باید برای شما درمان ریشه انجام دهد.
برای تشخیص این موضوع حتما باید از دندان ها عکس رادیوگرافی تهیه شود تا میز
در صورتی که نظافت دندان ها رعایت نشود پلاک دندان ایجاد می شود. این پلاک ها عامل اصلی پوسیدگی دندان ها هستند.پلاک دندان در حقیقت باکتری هایی هستند که به ابتدا به مینای دندان نفوذ کرده سپس باعث ایجاد پوسیدگی دندان می شوند که اگر به این پوسیدگی ها رسیدگی و ترمیم نشوند، به قسمت های دیگر دندان نفوذ می کند و در نهایت با رسیدن به پالپ دندان ها ناچار به درمان ریشه یا عصب کشی هستیم.
پلاک ها علاوه بر اینکه موجب پوسیدگی دندان ها می شوند می توانند لثه را ن
 ارتودنسی دندان جلو چگونه انجام می شود
عمده مراجعات برای ارتودنسی دندان جلو، بر اثر اورجت یا جلوزدگی دندان های پیش انجام می شود. اورجت
به شرایطی اطلاق می شود که طی آن دندان های جلویی فک بالا از حالت عادی
جلوتر زده و دندان های جلویی فک پایین را می پوشانند. دندان ها در اورجت معمولا به سمت بیرون شیب بر میدارند. در این شرایط، ارتودنسی دندان جلو پیشنهاد می شود.
لازم
به ذکر است که جلوزدگی 3 تا 5 میلی متری دندان های فک بالا نسبت به جلو
طبیعی بوده و
 
علل عفونت دندان و بیش از 15 درمان عالی خانگی و طب سنتی
از بین بردن عفونت دندان یا همان ابسه از راه طبیعی و با درمان هاب خانگی گاها بسیار بهتر از مصرف انتی بیوتیک ها نتیجه می دهد. در این بخش برایتان معجون های جادویی درمان عفونت و آبسه دندان را می گوییم.
درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن نداشته باشد. از قدیم شنیده ایم که موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان ع
علل عفونت دندان و بیش از 15 درمان عالی خانگی و طب سنتی
از بین بردن عفونت دندان یا همان ابسه از راه طبیعی و با درمان هاب خانگی گاها بسیار بهتر از مصرف انتی بیوتیک ها نتیجه می دهد. در این بخش برایتان معجون های جادویی درمان عفونت و آبسه دندان را می گوییم.
درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن نداشته باشد. از قدیم شنیده ایم که موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان عفو
یک دندانپزشک پوسیدگی دندان را شایع ترین بیماری جهان دانست و گفت: 
این بیماری تا 90 درصد قابل کنترل است.
دکتر شاهرخ رسولی تبار از پوسیدگی دندان به عنوان شایع ترین بیماری دهان و دندان در دنیا یاد کرد و گفت: پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری است که بشر با آن دست به گریبان است، اما به دلیل ناشناخته ماندن عوارض آن چندان مورد توجه نیست. به گفته این دندانپزشک، پوسیدگی دندان در 90 درصد موارد قابل کنترل است و این امر با دقت کافی در نگهداری و بهداشت دهان و د
فرد در دوره زندگی اش دارای دو سری دندان می‌شود: دندان‌های شیری و دندان‌های دایمی . دندان‌های شیری (Deciduous Teeth) تعداد دندان‌های شیری ۲۰ عدد است که به‌طور مساوی در هر فک جای می‌گیرد. پس از مدتی ۳۲ دندان دائمی به مرور جایگزین دندان‌های شیری می‌گردند. از آنجا که دندان‌های شیری پایه و اساس دندان‌های اصلی و دائمی هستند، مراقبت از آن‌ها و رعایت اصول بهداشت دهان و دندان ضروری می‌باشد. این دندان‌ها ۲۰ عدد (۱۰ عدد در هر آرواره) می‌باشد که در نیمه
برای زیبایی دندان ها کارهای مختلفی می توان انجام داد.
یکی از روش هایی که می توان با استفاده از آن به چهره و دهان زیبایی بخشید، لامینیت یا ونیر دندان می باشد. این روش مورد رضایت اغلب مردم واقع شده است. با استفاده از لامینیت عیوب دندان ها در حداکثر زمان ممکن رفع می شوند. با آنکه هزینه این درمان زیبایی، کمی بالا می باشد اما انجام آن چهره فرد را تا چندین برابر زیبا تر می کند.
اصلاح عیوب ظاهری دندان ها، شکستگی و ترک خوردگی ها، بدرنگی دندان ها، نامنظ
با روش های خانگی که در این مطلب به شما آموزش می دهیم می توانید به سادگی عفونت و آبسه دندان را درمان کنید.


به گزارش : دندان درد از بدترین دردهای موجود است که درد آن به سر و کل صورت نیز انتشار پیدا می کند.
ادامه مطلب
متخصص ایمپلنت کیست ؟

 متخصص ایمپلنت دندان باید دارای چه خصوصیاتی در امر جراحی ایمپلنت و کاشت دندان باشد . این عامل علاوه بر اینکه به تجربه و سواد متخصص ایمپلنت بستگی دارد به تجهیز بود کلینیک ایمپلنت به دستگاه های به روز در زمینه جراحی ایمپلنت دندان نیز بستگی دارد .
دندانپزشکان بعد از پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی دندانپزشکی عمومی میتوانند ایمپلنت بکارند اماشخصی متخصص ایمپلنت دندان است که چند سال تحصیلات تخصصی در امر جراحی ایمپلنت و پیوند است
سفید کردن دندان (بلیچینگ) چیست؟
بلیچینگ (Bleaching) یا سفید کردن، دندانها را روشن میکند و به برداشت رنگدانه ها و تغییر رنگهای دندان کمک میکند.و به نحو قابل ملاحظه ای ظاهر دندانها را بهبود می بخشد.
در چه مواردی استفاده می شود؟لایه خارجی دندان مینا نام دارد. رنگ طبیعی دندان توسط بازتاب و انکسار نور از مینا و در ترکیب با رنگ عاج زیرین خود ایجاد میشود.

ادامه مطلب
پوسیدگی دندان نوعی بیماری است. در این بیماری بافت سخت دندان (مینا و سپس عاج) در اثر ترشح اسید از باکتریهای پوسیدگی زا (عمدتاً استرپتوکوک موتان) مواد معدنی کلسیم و فسفر را ازدست داده و به تدریج از بین می‌روند. پوسیدگی دندان مرحله غیرقابل برگشت در فرایند حل شدن مواد معدنی مینا توسط اسید محسوب شده و درمان آن تنها از راه جایگزینی بافت سخت از دست رفته دندان با مواد ترمیمی دندانپزشکی امکان‌پذیر می‌باشد. اگر پوسیدگی تاج دندان به موقع متوقف و جایگ
پوسیدگی دندان نوعی بیماری است. در این بیماری بافت سخت دندان (مینا و سپس عاج) در اثر ترشح اسید از باکتریهای پوسیدگی زا (عمدتاً استرپتوکوک موتان) مواد معدنی کلسیم و فسفر را ازدست داده و به تدریج از بین می‌روند.
 پوسیدگی دندان مرحله غیرقابل برگشت در فرایند حل شدن مواد معدنی مینا توسط اسید محسوب شده و درمان آن تنها از راه جایگزینی بافت سخت از دست رفته دندان با مواد ترمیمی دندانپزشکی امکان‌پذیر می‌باشد. اگر پوسیدگی تاج دندان به موقع متوقف و جای
از جمله اصلی ترین مواردی که باید برای انتخاب خمیر دندان نظر گرفت شامل:
1) فلوراید: این ماده معدنی باید حتما در خمیر دندان وجود داشته باشد. این ماده مهم از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند و از مینای دندان حفاظت به عمل می آورد. اگر دندان های شما مدام دچار پوسیدگی می شوند بهتر است از خمیر دندان هایی استفاده کنید که درصد فلوراید آنها زیاد است اما در استفاده از آنها زیاده روی نکنید و در کنار آنها از خمیر دندان های معمولی نیز استفاده نمایید.
2) خمیر د
پالپ دندان یه منزله همان مغز یا ریشه دندان است. بنا به هر دلیلی ممکن است پالپ دندان آسیب ببیند معمولا وقتی که پوسیدگی دندان ها بیش از حد می شود این اتفاق می افتد.
در چنین حالتی دندانپزشک برای حفظ کردن دندان شما آن را عصب کشی (درمان ریشه) می کند. برای انجام این درمان دندانپزشک با استفاده از تزریق موضعی، دندان را بی حس کرده و پوسیدگی تاج دندان را بر می دارد. با استفاده از میله های بسیار باریک به نام فایل، اعصاب و عروق خونی ریشه را خارج کرده، دیو
دلیل دندان درد چیست و چطور میتوان این درد سخت را فوری درمان کرد؟
وای ! دندان درد ، اگر حتی یکبار هم در طول عمرتان این درد سخت را تجربه کرده باشید می توانید درک کنید که چقدر غیرقابل تحمل و دشوار است پس برای چنین دردی دانستن راه های موثر درمان فوری مطمئنا مفید و لازم است ؛ آنچه در این بخش از سلامت دهان و دندان در نمناک به آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
دلیل دندان درد چیست و چطور میتوان این درد سخت را فوری درمان کرد؟
وای ! دندان درد ، اگر حتی یکبار هم در طول عمرتان این درد سخت را تجربه کرده باشید می توانید درک کنید که چقدر غیرقابل تحمل و دشوار است پس برای چنین دردی دانستن راه های موثر درمان فوری مطمئنا مفید و لازم است ؛ آنچه در این بخش از سلامت دهان و دندان در نمناک به آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
دلیل دندان درد چیست و چطور میتوان این درد سخت را فوری درمان کرد؟
وای ! دندان درد ، اگر حتی یکبار هم در طول عمرتان این درد سخت را تجربه کرده باشید می توانید درک کنید که چقدر غیرقابل تحمل و دشوار است پس برای چنین دردی دانستن راه های موثر درمان فوری مطمئنا مفید و لازم است ؛ آنچه در این بخش از سلامت دهان و دندان در نمناک به آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
آیا دندان واقعا جرم را می گیرد؟
 

 
در جواب باید گفت که خیر! باید توجه داشت
که جرم، رسوبی بسیار سخت است و هیچ وقت با مسواک و خمیردندان حذف نمی شود و
برای برداشت آن حتما باید جرم گیری توسط دندانپزشک انجام شود. هیچ
خمیردندانی هیچ گاه قادر نخواهد بود جرم را از روی دندان شما حذف یا
اصطلاحا بکند.
ادامه مطلب
درد عصب دندان
درد عصب دندان از دردناک ترین تجربه ها برای یک فرد می باشد اما برای رفع “درد عصب دندان” به صورت موقت و قبل از مراجعه به پزشک، غیر از مصرف داروهای شیمیایی 
میتوانید از راه های درمان خانگی و طبیعی موثری استفاده کنید.
اگر تا به حال دندان درد گرفته ایید، به خوبی می دانید که درد طوری است که آدم احساس می کند که انگار شخصی با چوبی مشتعل به سمت دندان شما می آید و دینامیتی را 
روشن می کند و شما منتظر منفجر شدن سر خود می مانید این نوع درد ها
دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت؟
زمانی که فردی دندان های خود را از دست می دهد معمولا از چند جا دچار مشکل می شود، اولین مشکل، مشکل کاربردی
است و شخص در جویدن غذا دچار مشکل می شود و دیگری از لحاظ زیبایی است، دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت از روش
هایی هستند که برای حل این مشکلات و جایگزنی دندان اصلی مطرح می شوند، بسیاری از افراد که دندان های خود را از
دست می دهند در انتخاب نوع دندان مناسب جایگزین دچار تردید می شوند، دندان مصنوعایی متحرک و
سوالات مراقبت از دندان
در این سایت تصمیم دارم به یکی از اصلی ترین بخش های سلامت انسان بپردازم و هر چیزی که در این مسیر لازم هست بدانید را در موردش تحقیق کنم و برای استفاده کاربران منتشر کنم. من متخصصین دهان و دندان زیادی را میشناسم و میخوام ازشون خواهش کنم در مورد ش هر چیزی که برای شما سوال هست براتون سوال هست را بدون واسطه ازشون مطلب بخوام توضیح بدم و در آینده اگر بشه سایتی طراحی کنم که بتونید نسخه یا عکسی از دندون هاتون ارسال کنید و از وضعیت
مواد غذایی موثر در پوسیدگی دندان 
 
پوسیدگى دندان یکى از رایج ترین بیمارى هاى عفونى است و بر اساس گزارشات ارائه شده 5 برابر رایج تر از بیماری آسم است.
بررسى پوسیدگى دندان ها نشان مى دهد که بچه هایى که والدین آنها حداقل تا لیسانس تحصیل کرده اند، کمتر از بچه هایى که والدین آنها کمتر از لیسانس هستند به پوسیدگى دندان ها مبتلا هستند.
ایجاد پوسیدگى به عواملى چون ترکیبات مینا و عاج دندان، محل قرارگیرى دندان ها، ترکیبات و میزان ترشح بزاق و وجود شیار
نوعی از ترمیم دندان است که معمولا برای دندان های عقب به کار می رود.
اینله و آنله برای ترمیم پوسیدگی دندان ها از روکش، مستحکم تر و با دوام تر هستند. 
از این روش بیشتر در جاهایی که پوسیدگی دندان خیلی زیاد نباشد استفاده می شود.این دو ترمیم عملکرد و زیبایی بالایی دارند.
اینله و انله هر دو از یک مواد ساخته می شوند و تفاوت آنها تنها در محل قرار گیری روی دندان ها می باشد. از اینله برای ترمیم سطح مرکزی دندان یعنی لبه ها و شیارهای روی دندان استفاده می شو
بلیچینگ دندان
بلیچینگ
دندان درمانی است که توسط “ژل های سفید کننده دندان” انجام می شود. با
قرار گرفتن این ژلهای مخصوص روی دندانها، زردی دندان از بین رفته و می توان
رنگ دندانها رو حداقل ۲-۳ درجه روشن تر نمود.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت
دندان ایمپلنت یک ساختار مصنوعی برای جایگزینی دندان و ریشه دندان است که
به عنوان بخشی از عمل‌های دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و با هدف جایگزین
کردن دندان از دست رفته انجام می‌شود.


اصلاح طرح لبخند
اصلاح
طرح لبخن
هر دندانی از دو قسمت ریشه و تاج تشکیل شده است.اگر دندان شما آسیب ببیند تا حدی که دندانپزشک نتواند با استفاده از درمان ریشه آن را نجات دهد به ناچار آن را از ریشه می کشد و جای دندان شما خالی می شود.
در این صورت شما می توانید از ایمپلنت برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده کنید.
ایمپلنت دارای یک پایه از جنس تیتانیوم می باشد که در فک جایگذاری می شود . پایه ایمپلنت چون از جنس تیتانیوم است و این فلز خنثی می باشد 
با استخوان فک سازگار است و به آن جوش
کاربرد طلا در پزشکی :جالب است بدانید که از طلا چه استفاده های گوناگونی صورت می پذیرد. در پست زیر درباره همین موضوع بحث خواهیم کرد و همچنین در این باره که چه استفاده هایی از طلا در پزشکی می توان انجام داد. آلیاژهای طلا در دندان پزشکی و بازسازی دندان به خصوص در پر کردن دندان و روکش دندان پرکاربرد است.
به علت اینکه طلا یک عنصری است که سمی نیست و کاملا بی خطر است در پزشکی نیز یکی از عناصر با ارزش و پرکاربرد شناخته شده است. طلای خالص در درمان جوش،آبل
علی رغم پیشرفت های گسترده سال های اخیر در علم دندانپزشکی میلیون ها نفر در سرتا سر دنیا از نبود و یا از بین رفتن دندان های خود رنج می برند که عمده اینها به خاطر پوسیدگی ، بیماری لثه مانند ورم لثه یا صدمات دندان به وجود می اید. برای سالیان دراز تنها راه درمان دندان از بین رفته استفاده از دندان های مصنوعی و بریج ها بود ، اما امروزه ایمپلنت های دندان برای رفع این مشکلات به وجود امده اند.
دکتر منصور ریسمانچیان در آستانه برگزاری چهارمین همایش بین ال
آیا جرمگیری دندان‌ها کار درستی هست؟ 
 
برای شروع بحث لازم است که انواع لکه های رنگی که در روی دندان ممکن است مشاهده کنیم را نام ببریم:
1- یکسری از تغییر رنگ‌ها بر روی دندان در
واقع پوسیدگی هایی هستند که معمولاً به صورت سیاه رنگ مشاهده می شود و در
حالت‌های پیشرفته به صورت حفره در می آیند و در نهایت به پیشرفت پوسیدگی
دندان درد شروع می شود.
ادامه مطلب
نکات مهم قبل از انجام ایمپلنت دندان

خوشبختانه
در عصر کنونی بزرگسالان به فکر سلامت دهان و دندانهایشان هستند. به طوریکه
اگر یکی از دندان هایشان را از دست بدهند، در صدد درست کردن دندان خود
برمی آیند. یکی از کارهایی که می توان برای بازگردان دندان از دست رفته خود
انجام دهید، کاشت دندان است. کاشت دندان را بوسیله ایمپلنت انجام می دهند.
اما نکاتی است که بهتر است قبل از ایمپلنت کردن بدانید. با ما همراه
باشید.
ادامه مطلب
نکات مهم قبل از انجام ایمپلنت دندان

خوشبختانه در عصر کنونی بزرگسالان به فکر سلامت دهان و دندانهایشان هستند. به طوریکه اگر یکی از دندان هایشان را از دست بدهند، در صدد درست کردن دندان خود برمی آیند. یکی از کارهایی که می توان برای بازگردان دندان از دست رفته خود انجام دهید، کاشت دندان است. کاشت دندان را بوسیله ایمپلنت انجام می دهند. اما نکاتی است که بهتر است قبل از ایمپلنت کردن بدانید. با ما همراه باشید. 
ادامه مطلب
در اینجا قصد داریم با مختصری از درمان های دندانپزشکی آشنا شویم.
لامینیت و کامپوزیت: لامینیت روشی است که برای اصلاح طرح لبخند به کار می رود. همچنین در این روش عیوب و نواقص دندان رفع می شود. کامپوزین نیز نوعی لمینیت می باشد.لومینیرز: نوعی لمینیت بدون تراش دندان می باشد.ایمپلنت یا کاشت دندان: درمانی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود.ساخت انواع پروتز متحرک و ثابت دندانی:همان دندان مصنوعی می باشد که به دو صورت ثابت و متحرک
سلاح جنگ با میکروب‌های دهان و دندان
 
 
از جمله لوازم بهداشتی که در هر خانه و
خانواده‌ای یافت می‌شود مسواک است، اما این‌که چقدر از این وسیله بهداشتی
درست استفاده می‌شود، بحث‌های زیادی به همراه دارد، چرا که با وجود
آموزش‌های فراوان بهداشت دهان و دندان بیش از نیمی از مردم هنوز روش
مسواک‌زدن صحیح را نمی‌دانند.
ادامه مطلب
* از خوردن غذا یا نوشیدن مایعات گرم جدا پرهیز کنید. مایعاتی که دمای بالایی دارند ریشه دندان را نشانه گرفته و به هیچ عنوان درد ان را تسکین نمی دهند. 
* با استفاده از کمپرس سرد از روی صورت و در ناحیه درد، درد دندان کمتر می شود و هر چه کمپرس بیشتر باشد، نتیجه بهتری دارد. کمپرس سرد را می توانید با استفاده از یک حوله نرم به همراه بسته ای یخ استفاده کنید. 


ادامه مطلب
 
پس از پرکردن دندان، باید این نکات را در نظر بگیرید: 
دندان پرشده ممکن است حساس شده باشد. معمولا دندانهای پرشده به فشار، گرما، سرما یا شیرینی حساس می باشند. این حساسیت در بیشتر مواقع طی یک تا دو هفته بعد از ترمیم دندان برطرف میشود اما اگر حساسیت شدید دندان شما بیش از این طول کشید، با دندانپزشک خود تماس بگیرید. 
بعد از اتمام پرکردن دندان، زمانیکه بیحسی تان کاملا برطرف شد، دقت کنید و ببینید آیا پرکردگی دندان شما بلند است یا نه. اگر پرکردگی شما
قابل توجه افرادیکهعلاقه به انجام لمینیت دندان(روکش بسیار نازک سفید جهت زیبایی) دارند‼️
نگرانی دربارهٔ عواقب شیوع درمان‌های تهاجمی دندان‌پزشکی زیبایی
بیانیه مشترک انجمن‌های تخصصی دندان‌پزشکی بریتانیا در مورد برخی درمان‌های دندان‌پزشکی زیبایی نظیر استفاده از لامینیت
ادامه مطلب
یک هفته ای میشه که کلا مسیرم به سمت دندون پزشکی ‍♀️‍♀️
الانم با یه دندون عصب کشی شده و تحمل درد یک دندون عقل کشیده شده  دارم به پر کردگی و کشیدنای بعدی فکر میکنم و هربار به طرز فجیعی یه خودم بد و بیراه میگم که چرا انقدر دیر  و بعد از درد دندان رفتم دندانپزشکی‌‌؟؟؟؟؟؟؟!!!
#قابل ذکره که وی سه تا از دندان های عقلش بطور کامل رشد کرده بدون اینکه متوحهش بشه و همین باعث خرابی دندونای دیگه شده.
این جانب به خاطر مراجعه دیر به دندان پزشکی بسیار نادم و
لیست انواع داروهای دندان درد
رهایی از دندان درد با انواع داروها
استامینوفن برای دندان درد
پس از کشیدن دندان و به ویژه دندان های عقل که در فک پائین قرار دارند بهترین دارو برای کنترل درد استفاده ازاستامینوفن است.
پس از کشیدن دندان ممکن است مسکن های متنوعی برای بیمار تجویز شود که به نظر می رسد بسیاری از آنها حداکثر به اندازه استامینوفن کارایی داشته باشند و با توجه به اینکه استامینوفن در بین داروهای ضد درد مختلف عوارض نسبتاً کمتری دارند به
جرمگیری یکی از مهمترین درمان های دندانپزشکی میباشد. پلاک میکروبی، مهمترین عامل ایجاد بیماری های لثه و پوسیدگی های دندانی است. به دلیل سطح ناصاف و جرم های دندانی، ایجاد پلاک های میکروبی روی دندان بیشتر از دندان است و با مسواک زدن هم نمیتوان این پلاک ها را حذف کرد.
از جهتی بوی بد دهان، بدشکلی، تخریب لثه، لق شدن دندان ها به علت وجود جرم ها میباشد. از این جهت خیلی مهم است که برای جرمگیری و معاینات دوره ای مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید.
ادامه مطلب
از زمانی که دندان های شیری کودکان رشد می کند تا حدود سن 10 یا 12 سالگی نیاز به دندانپزشک کودکان دارند.
دندان های شیری کودکان تا 6 یا 7 سالگی رشد می کند و بعد از آن دندان های دائمی در دهان رشد می کنند.
بسیاری از افراد بر این باور هستند که دندان های شیری در دهان باقی نمی مانند پس مراقبت از آنها لزومی ندارد. این باور کاملا اشتباه است عدم مراقبت از دندان های شیری باعث پوسیدگی و در نهایت افتادن آنها می شود، در صورتی که دندان های شیری زودتر از موعد خود بی
لمینیت یکی از درمان های زیبایی دندان می باشد. در این درمان با استفاده از لایه ای همرنگ دندان نواقص و عیوب دندان را می پوشانند.
 لامینیت دندان از دو نوع کلی تشکیل شده است:
لامینیت سرامیکی
لامینیت کامپوزیتی یا ونیر کامپوزیت


طول عمر لمینیت های سرامیکی نسبت به کامپوزیتی بیشتر است.
زیرا برای انجام لامینیت های سرامیکی ابتدا از دندان ها قالب گرفته می شود و این لایه ضخیم سرامیکی در لابراتوار ساخته می شود. اما در نوع کامپوزیتی که نازکتر است نیازی ب
برای داشتن یک لبخند زیبا فقط دندان ها نیستند که باید مورد بررسی قرار گیرند لب ها، فک و لثه ها نیز می توانند در زیبایی لبخند شما موثر باشند.
اولین موردی که مورد بررسی قرار می گیرد لب ها هستند. دندانپزشکان حرفه ای قبل انجام هر کاری از لب ها در زوایای مختلف عکس سه بعدی یا دو بعدی تهیه می کنند. 
بعد از لب ها نوبت به رنگ دندان ها می رسد.دندان ها اگر مرتب و منظم باشند اما رنگ آنها تیره، زرد یا بد رنگ باشد، نظم آنها دیده نمی شود. به همین دلیل سفید بودن ط
کلمه پروتز به معنی اعضای مصنوعی بدن است و در هر کجا از بدن مانند دست و پا و دندان استفاده می شود.در مواقعی که دندان خود را از دست بدهیم ممکن است تصمیم بگیریم از این پروتزها استفاده کنیم. که به دو صورت ثابت و متحرک در اختیار ما می باشد.
پروتز ها در لابراتوار های دندانپزشکی از موادی خاص ساخته می شوند.
پروتز های متحرک: یکی از انواع پروتز های دندانی هستند که بیمار در اغلب اوقات، خود می تواند آن را به راحتی از دهان خارج نماید.
 پروتزهای ثابت: این پروت
حتما تا به حال دچار دندان درد شده‌اید، اولین گام برای درمان دندان درد
پیدا کردن دلیل آن است و پس از آن می‌توانید بهترین روش برای کاهش درد،
تورم و سایر عوارض را مشخص کنید.
شستشو با آب و نمک یا کمپرس آب سرد در کاهش دردهای جزئی و خفیف دندان موثر باشد اما در صورتی که درد دندان شما جدی و غیرقابل تحمل است حتما به مداخلات دندانپزشکی نیاز خواهید داشت.
اگر درمان دندان درد با روش‌های خانگی بدون پاسخ ماند و بیش از یک تا دو
روز به درازا کشید حتما به دند
دندان جلو یکی از عوامل زیبایی صورت هر فرد است نقص در این ناحیه علاوه بر ایجاد مشکل در زیبایی فرد موجب کاهش اعتماد به نفس و جلوگیری از بروز هیجانات متداول زندگی در بین افراد می شود . کاشت ایمپلنت جلو به خاطر داشتن شرایط حساسی که وجود دارد و می توان گفت به عنوان یک ویترین عمل میکند بسیار حائز اهمیت است . به همین خاطر توصیه میشود توسط متخصصین مجرب کاشت ایمپلنت دندان در کلینیک معتبر و یا مطب انجام شود .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ادامه مطلب
قیمت کامپوزیت دندان

همانطور
که می دانید داشتن دندان های زیبا تأثیر بسزایی در زیبایی دارد. برای
داشتن دندان های یک رنگ و دست از کامپوزیت دندان استفاده می کنند. البته
قیمت کامپوزیت دندان مثل خدمات دیگر متنوع است و باید تحقیق کرد. ولی
مرتب نمودن دندان ها ارزش دارد چون ظاهری جذاب را فراهم می آورد. کامپوزیت
باعث می شود تا دندان هایتان فرم یکسانی بدست بیاورند.
ادامه مطلب
عفونت بعد از کشیدن دندان عقل
عفونت بعد از کشیدن دندان عقل
مجله سلامت : با توجه به انجمن دندانپزشکی آمریکا، دندان عقل در عقب دهان واقع شده است و بین سنین ۲۱-۱۷ سالگی از لثه خارج می‌شود، البته برخی از افراد، دندان عقل نهفته
دارند و باید با جراحی از لثه خارج شود تا موجب رشد نامناسب دندان‌های
دیگر نشود. دندان عقل، دندان مولر سوم، نیز نامیده می‌شود و کشیدن آن به
جراحی نیاز دارد. عفونت یک عارضه بالقوه بعد از کشیدن دندان عقل است،
بنابراین باید
آشنایی با انواع دندان ها

برای
آشنایی با انواع دندان ها بهتر است اول، ساختار کلی دندان را بررسی کرد.
دندان یکی از سخت ترین ساختارهای فک انسان و به صورت کلی جانداران از جمله
مهره داران است. این اندام بر روی آرواره ها جای دارد. مراحل اولیه تجزیه و
همچنین فرایند هضم غذا بر عهده این عضو می باشد.
ادامه مطلب
9 عامل تأثیرگذار سیگار بر دندان

دندان های زیبا و درخشان عامل مهمی در زیبایی شخص است. به طوری که به ما اعتماد به نفس می دهند. در این مقاله درباره 9 عامل تأثیرگذار سیگار بر دندان برای شما توضیحاتی داده شده است. این فاکتورها بر کیفیت زندگی اشخاص اثر می گذارد.در نظر داشته باشید که سلامت دندان تنها برای زیبایی نیست.

ادامه مطلب
به این دلایل بیشتر مراقب دندان های خود باشید
بخش پزشکی سایت زنان ایرانی - مشکلات قلبی ممکن است با باکتری های موجود در دهان که وارد جریان خون می شوند، مرتبط باشند. ارتباط بین سلامت دهان و دندان و مسائل قلبی‌عروقی به طور کلی با باکتری ها در ارتباط هستند
به ادامه بروید
ادامه مطلب
در مواقعی که دندان های خود را از دست میدهیم برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته باید از ایمپلنت یا پروتز دندان استفاده کرد.
پروتزها به دو صورت متحرک یا ثابت هستند.
 از انواع پروتز متحرک می توان، پروتز پارسیل و کامل را نام برد.
1) پروتز پارسیل:این نوع پروتز بر پایه های پلاستیکی همرنگ لثه سوار می شوند و مانند دندان های طبیعی هستند.
در این نوع پروتز می توان از دندان های دیگر به عنوان پل و پایه پروتز استفاده نمود. این پروتز متحرک می باشد و بعد از
یکی از سوالات و ارجاعات خیلی زیاد که گاهی باعث نگرانی زیاد بیماران می شود این است که هنگام کشیدن دندان نزد دندانپزشک ریشه دندان آنها دچار شکستگی شده و دندانپزشک  نتوانسته آن را کامل خارج کند. حال در ادامه میبینیم که این ریشه باقیمانده باید حتما خارج شود یا میتواند باقی بماند و اینکه آیا باقی ماندن ریشه دندان در فک چیز نگران کننده ای است؟
ادامه مطلب
ایمپلنت یکی از روش های جایگزینی دندان به صورت دائمی است.
ایمپلنت از چند قسمت تشکیل شده است که این قسمت ها در مراحل و جلسات مختلف در فک بیمار قرار می گیرند. مهمترین بخش ایمپلنت اتصال پین ایمپلنت به استخوان فک می باشد. به همین دلیل است که در ساخت آن از فلزاتی مانند تیتانیوم استفاده می کنند که با بدن انسان سازگار باشند.
از بین رفتن دندان ها باعث کاهش اعتماد به نفس و همچنین بروز مشکلات متعدد در غدا خوردن می شود.
هنگامی که دندان خود را به هر دلیل از
دندانپزشکی یکی از نیازهای انسان از قدیم تا به حال بوده است.
در گذشته کار دندانپزشک را آرایشگران یا عطارها و ... با استفاده از ابزارهای غیر اصولی و عجیب انجام می دادند. 
امروزه مراکز مختلفی برای دندانپزشکی وجود دارد. همچنین رعایت اصول بهداشت و خدمات قابل ارائه توسط آنها نیز گسترش یافته است.
خدماتی همچون زیبایی دندان که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. به طور مثال برای سفیدی دندان از بلیچینگ استفاده می شود. 
یا بسیاری از افراد ترجیح می ده
روی دندان ها به دلایل مختلف و در سنین مختلف ممکن است لکه هایی ایجاد شود.
لکه های دندانی به سه دسته
1) عمیق: در عاج دندان به وجودمی آیند و معمولا تیره رنگ هستند.اگر در دوران بارداری داروهای خاصی نظیر آنتی بیوتیک تتراسایکلین مصرف کنید امکان دارد فرزند شما در آینده دچار این قبیل لکه بشود. همچنین اگر کودکان در حال رشد از فلوراید زیاد استفاده کنند ممکن است در آینده دندان های دائمی آنها در معرض بروز لکه های عمیق قرار بگیرد.
2) سطحی:در سطح دندان و نزدی
ارتودنسی دهان و دندان به جهت رفع مشکلات فک و دندان و بسته
به میزان شدت مشکل و عوامل وابسته به آن صورت می‌گیرد. در این روش درمانی،
با اعمال فشار اندک و جلسه به جلسه شاهد تغییرات نحوه قرارگیری دندان‌ها
خواهیم بود. لازم به ذکر است که بدانید درمان به روش ارتودنسی قابل تکمیل در یک جلسه نمی‌باشد و نیازمندی ما به زمان از جمله عوامل موثر در درمان و دریافت نتیجه دلخواه خواهد بود.

ادامه مطلب
شیر و عسل
به به چه طعم خوبی !خوش مزه و سفید استهر روز میخورم شیرچون واقعا مفید است
با خوردن دو لیوانقدم رسیده این جاحتما دو سال دیگرمن می رسم به بابا
دندان شیری منپوسیده بود ، افتاداما خدا به جایشدندان محکمی داد
در سفره چیدم امروزماست و پنیر و سرشیرممنونم از تو ای گاواز این که داده ای شیر
شیر و عسل اگر بوددر رودهای دنیامثل بهشت می شداین باغ های زیبا
روغن گل میخک برای دندان درد موثر است؟
در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی تاج ، به بررسی خواصی که گل میخک و روغن گل میخک میتونه داشته باشه پرداخته ایم ؛ همچنین معرفی مواردی دیگر برای درمان دندان درد و توصیه ها لازم برای زمانی که دچار دندان درد شدید ، که توصیه میشه مقاله رو تا انتها مورد مطالعه قرار بدید.

ادامه مطلب
روش استفاده از نخ دندان
متاسفانه اکثر مردم اطلاعات کافی از نحوه مراقبت از دندانهای خود ندارند و رعایت بهداشت دهان و دندان را در این خلاصه کرده اند که توصیه بکنند که مسواک بزنید …. مسواک
 بزنید و….. مسواک بزنید …. در صورتی که مسواک زدن یک بعد محدودی از مقوله بهداشت دهان و دندان میباشد . حتی نحوه مسواک زدن نیز مهمتر از مسواک زدن میباشد و 
کیفیت مسواک زدن مهمترین چیزی است که کمتر بدان توجه میشود . انشاالله در یک مقاله جداگانه به نحوه صحیح مسواک
یکی از کارهایی که حتما باید برای سلامت دندان ها انجام شود رعایت بهداشت دهان و دندان است.جهت نظافت دندان ها باید مسواک و نخ دندان را توامان استفاده کرد.
جدا از خمیر دندان که برای تمیز نمودن دندان ها استفاده می شود، از دهانشویه ها نیز می توان برای مراقبت بیشتر از دندان ها استفاده نمود.
دهان شویه ها انواع گوناگونی دارند از جمله

دهانشویه های آنتی باکتریال و ضدعفونی کننده
دهانشویه های فلورایدی
دهانشویه های بهداشتی و زیبایی
دهانشویه های گیاهی-ط
دندان انسان
دندان
دندان‌های یک فرد بالغ.

عکس سی.جی.آی از نمای عقب دندان‌ها از داخل دهان
 
 
 
 
دندان (به اوستایی:dentan و به سانسکریت ساختارهایی سفیدرنگ در درونِ فک یا دهان بسیاری از مهره‌داران هستند که برای خوردن، جویدن و تکه تکه کردن خوراک به کار می‌رود. دندان‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که از خارج به داخل عبارتند از : ۱. مینا ۲. عاج ۳. اتاقک پالپ و پالپ ۴. ریشهٔ دندان که هرکدام دارای تقسیم‌بندی تخصصی‌تری است. انسان دارای ۲۰ 
 
دندان بهترین نقش و سخت‌‌ترین ساختار را در فک انسان و بسیاری از جانوران مهره‌دار به عهده دارد. عمده ترین کاربرد دندان ، تکه تکه و آسیاب کردن غذا‌ها می‌باشد. علاوه بر این ، در انسان ها، دندان نقش بسیار مهمی در تکلم و ادای صحیح کلمات ایفا می‌کند. 
هر فرد در دوره زندگی اش دارای دو سری دندان می‌شود: دندان های شیری و دندان های دایمی.
 
دندان های شیری (Deciduous Teeth)
تعداد دندان های شیری 20 عدد است که به طور مساوی در هر فک جای می‌گیرد. پس از مدتی 32 دندان
گفتنی است که دندان هایی را که به علل مختلف از دست رفته اند ، دندانپزشکان می توانند با استفاده از روش های مختلفی مانند بریج ها و یا دندان های مصنوعی جایگزین کنند ولی بهترین روش برای این کار ایمپلنت های دندانی هستند زیرا هم کاربرد بهتر و دوام بالاتری دارند و هم به خوبی دندان های طبیعی جلوه می نمایندگفتنی است که دندان هایی را که به علل مختلف از دست رفته اند ، دندانپزشکان می توانند با استفاده از روش های مختلفی مانند بریج ها و یا دندان های مصنوعی
 
باید بگوییم که در حقیقت ایمپلنت دندان ،کاشت دندان ثابت در ناحیه ای می باشد که فرد در آن ناحیه دندان از دست داده است.ما در این مقاله سعی داریم تا شما را به صورت مختصر با ایمپلنت دندان آشنا ساخته و فواید آن را به عنوان جایگزین دندان از دست رفته برای شما بیان نماییم تا شما عزیزان با اطلاعاتی که در مورد ایمپلنت دندان به دست می آورید اقدام به انجام این روش درمانی بکنید.
 
ادامه مطلب
      
ارتودنسی چیست؟
زیبایی یکی از نعمت های خدادادی است که لازم است به هر شکلی حفظ و نگهداری شود. دندان ها نیز قسمتی از بدن هستند که علاوه بر سالم بودن، زیبایی آنها اهمیت به سزایی در ظاهر شخص و حتی نحوه گفت و گو و ارتباط برقرار کردن با دیگران دارد. لبخندی که با دندان های ردیف و سفید زده شود، به طور مسلم از دندان هایی نامنظم زیباتر و جذاب تر خواهد بود و مخاطب را بیشتر به خود جذب می کند.
علاوه بر زیبایی، دندان های نامنظم، می تواند باعث خراب شدن زو

آیا شما هم ازتپش قلبتان رنج می برید؟!!
 
  پوسیدگی دندان از رایج ترین بیماری های مرتبط با تغذیه است که کودکان را در تمام سنین و در هر وضع اقتصادی مبتلا می کند. تغذیه در ایجاد پوسیدگی دندان نقش مهمی ایفا می کند. زمانی که دندان ها در دهان کودک ظاهر می شوند، همراه با غذا خوردن، باکتری هایی روی دندان ها قرار می گیرند که اسید ایجاد می کنند. این اسید می تواند سبب پوسیدگی دندان ها شود. دندان برخلاف بافت استخوان های بلند که به طور دائم در حال تجزیه و ت
بهترین زمان ارتودنسی دندان

ارتودنسی
دندان یکی از بخش های مجزا و تخصصی دندانپزشکی به حساب می آید. ارتودنسی
از ترکیب دو کلمه لاتین «ارتو» و «دنسی» به ترتیب به معناهای درست و دندان
بوجود آمده است. اکثر موارد ارتودنسی برای مرتب شدن دندان ها به کار می
رود. اما ارتودنسی می تواند برای موردهایی از قبیل وضعیت نادرست فک ها نیز
به کار برود.
ادامه مطلب
از کش ارتودنسی برای تسریع در حرکت دندان استفاده می شود.همچنین از کش
ارتودنسی برای اعمال فشار روی دندان در یک جهت خاص استفاده می شود تا دندان
در موقعیت صحیح خود قرار بگیرد.متخصص ارتودنسی از کش ارتودنسی برای درمان جلوبودن فک بالا و جلوبودن فک پایین نیز استفاده می کند.
ادامه مطلب
ارتودنسی یکی دیگر از روش های زیبایی دندان است. 
ارتودنسی روشی کارآمد برای منظم کردن دندان ها و رفع مشکلات فک می باشد. البته درمان با ارتودنسی کمی زمان زیادی می خواهد، حداقل یک سال، زمان برای درمان با ارتودنسی لازم است. 
اگر دندان های شما ظاهر خوب و مناسبی نداشته باشند علاوه بر تاثیری که در زیبایی می گذارند به دلیل خوب تمیز نشدن زود دچار پوسیدگی می شوند . همچنین در بسیاری از مواقع غذا خوب جویده نمی شود و فرد مشکلاتی در هضم غذا پیدا می کند.
بهتر
یماریهای لثه ،نشانه‌های بیماری لثه
رعایت بهداشت دهان و دندان مثلاً با مسواک
کردن و نخ کشیدن، خطر پوسیدگی دندان را می‌کاهد و از بیماریهای لثه نیز
جلوگیری می‌کند. جرم دندانی رسوبی از باقیمانده‌های غذا، مخاط، باکتریها و
سایر مواد محرک است که منجر به پوسیدگی دندان و آسیب به لثه می‌گردد.
بیماریهای لثه معمولا با ورم و آماس لثه شروع می‌شود که بیماری در این
مرحله به راحتی قابل درمان است. علائم ورم و التهاب، حساسیت و خونریزی
هنگام مسو
منظور از جراحی پریو همان جراحی لثه است.پریودانشیم، مجموعه بافت هایی هستند که نگهدارنده دندان ها می باشند. این بافت ها شامل لثه، استخوان آلوئول، سمان و رباط های اطراف دندان pdl می باشند. جراحی پریودنتال مربوط به این نواحی است.
دانستن این نکته لازم است که یکی از شایع ترین بیماری های دهان و دندان مربوط به بیماری های لثه است.
لثه در حالت عادی باید صورتی رنگ باشد. ولی گاهی اوقات ممکن است لثه تغییر رنگ دهد یا از روی لثه کنار برود و باعث لق شدن دندان ه
راه حلی خانگی برای سفید کردن دندانها. پول خود را صرف خرید بسته های گران سفید کننده دندان نکنید! همان نتیجه را بطور رایگان بدست آورید!توجه: همانند سایر درمانهای خانگی، پیش از استفاده از آنها باید با پزشک خود مشورت کنید.
چگونه بدون هزینه دندانهایی سفیدتر داشته باشیم؟
ادامه مطلب
دندان مصنوعی آلمانیلابراتوار تخصصی پروتز های دندانی پور صالحیبهترین دندان مصنوعی آلمانیکاظم پورصالحی کارشناس پروتزهای دندانی از دانشگاه تهران  با 16 سال تجربه کاری 
دندانسازی تخصصی پور صالحی واقع در تهران خیابان کارگر شمالی با بیش از سال سابقه در زمینه ساخت دندان مصنوعی، ساخت پروتز های دندانی ثابت شامل روکش های pFM،زیرکونیا،IPS و روکش های سرامیکی با بیس طلا و ... همچنین پروتز های دندانی متحرک شامل دست دندان، انواع پروتزهای اتچمنتی و پارسی
طول عمر پل های دندانی، به طور
معمول حدود 10 سال  که بر اثر مرور زمان به
علت سایش و پاره شدن دندان های هم جوار، که در معرض حساسیت به بیماری های لثه و
پوسیدگی قرار دارند، طول می کشد. از بین رفتن آنها به معنی حمایت کمتر از پل است. تأثیر
روی دندانهای مجاور یک پل نیاز به حمایت از دندان های مجاور دارد که برای نگهداری
دندان مصنوعی در جای خود استفاده می شود. اگر این دندان ها به اندازه کافی قوی
نباشند، ممکن است پل ها این کار را انجام دهند. ایمپلنت های ساخت
آشنایی با انواع دندان ها

برای آشنایی با انواع دندان ها بهتر است اول، ساختار کلی دندان را بررسی کرد. دندان یکی از سخت ترین ساختارهای فک انسان و به صورت کلی جانداران از جمله مهره داران است. این اندام بر روی آرواره ها جای دارد. مراحل اولیه تجزیه و همچنین فرایند هضم غذا بر عهده این عضو می باشد.

ادامه مطلب
معرفی بهداشت دهان در متخصص دندان پزشکی در ونک
از مهم ترین فاکتور ها  بهداشت دهان در متخصص دندان پزشکی در ونک برای هر فرد در اجتماع داشتن دهان و دندانی زیبا و آراسته براب عرضه اندام  در جواع امروزی می باشد.
دهانی آراسته در متخصص دندان پزشکی در ونک
به طور جد می توان بیان داشت که داشتن دهانی زیبا با دندان هایی آراسته فقط و فقط با رعایت تمام عیار بهداشت دهان و دندان ، رعایت رژیم های غذایی امکان پذیر می باشد.
اگرچه عوامل دیگری بهداشت دهان در متخصص
هرآنچه درباره ایمپلنت بهتر است بدانید!
ایمپلنت‌دندان یک روش درمانی برای جانشینی
ریشه دندان از دست رفته است و بنیان محکمی برای جایگزینی پروتزهای ثابت
(دائمی) و یا متحرک دندان فراهم‌ می‌کند که عملکرد و زیبایی کاملا مشابه
دندان طبیعی ایجاد‌ می‌نماید. ایمپلنت با استخوان فک به طور کامل جوش‌
می‌خورد و سال‌ها در جای خود ثابت و بدون حرکت‌ می‌ماند.
ادامه مطلب
درباره وظایف خاص متخصص دندان پزشکی در شرق تهران
دکتر حمیدرضا شیشه گر در زمینه وظایف خاص متخصص دندان پزشکی در شرق تهران از تبحر بسیار بالایی به دلیل تجربه بسیار زیاد در زمینه دهان و دندان ، جراحی فک و لثه و بخش های مختلف زیبایی دندان برخوردار می باشد.
یک سری وظایف خاص متخصص دندان پزشکی در شرق تهران تعریف شده است کخ در زیر به بیان برخی از آنان می پردازیم:
ارائه خدمات برتر با قیمت مناسب و بهترین کیفیت از نخستین وظایف خاص متخصص دندان پزشکی در شرق
منظور از مال اکلوژن در ارتودنسی چیست
مال اکلوژن در ارتودنسی جایگاه ویژه ای دارد و عمده علل مراجعات جهت درمان ارتودنسی را به خود اختصاص می دهد.
طبق
موقعیت آناتومیکی طبیعی دهان و دندان که اکلوژن نامیده می شود، سطح داخلی
دندان های موجود در فک بالا باید روی سطح خارجی دندان های فک پایین قرار
گرفته و آنها را پوشش دهد. دندان های مولر فک بالا و پایین نیز باید به طور
کامل روی یکدیگر قرار بگیرند. هر گونه اختلال و ناهنجاری فک در این وضعیت
طبیعی آنات
جای خالی دندان های از دست رفته زیاد قشنگ نیست و نیاز به درمانی برای زیبایی دارد.
ایمپلنت یک درمان زیبایی و عمومی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است.
ایمپلنت در واقع یک پیچ از جنس تیتانیوم است که باید در استخوان فک قرار بگیرد. این پیج باید با استخوان فک پیوند بخورد. به همین دلیل است که از جنس تیتانیوم می باشد.
اباتمنت نیز یک قطعه است. این قطعه روی فیکسچر نصب می شود و سپس تاج دندان روی آن متصل می گردد.
برای جوش خوردن ایمپلنت به مدت سه ماه ز
سال ۲۰۱۵ فقط مردم آمریکا بیش از ۱۱ میلیارد دلار برای سفید کردن دندان
هایشان خرج کرده اند ، که بیش از ۱٫۴ میلیارد دلار برای محصولات سفید کننده
بوده است.
با این که اکثر مواد سفید کننده حاوی مقدار زیادی مواد شیمیایی است ، اما همچنان افراد زیادی از آن استفاده میکنند.
اگر شما دوست دارید تا دندان های سفید و یک دست داشته باشید و در عین
حال از مواد شیمیایی نیز استفاده نکنید ، در این مقاله به معرفی ۷ روش
خانگی برای در سفید کردن دندان ها به شما معرفی م
شاید باورتون نشه، ولی من مطمئنم که آه جانسوز من بوده که دامان فردوسی پور رو گرفته!
همون دوشنبه شبایی که از خستگی چشمام میسوخت، پتو رو میکشیدم روی سرم ولی از صدای فردوسی پور که تو خونه میپیچید خوابم نمیبرد و در حالی که دندان به دندان کین میخاییدم، باغضب  میگفتم ساکت شی الهی عادل!
وی سرانجام برای همیشه ساکت شد!
کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پوسیدگی دندان می باشد که به صورت فرمت PowerPoint در 20 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از وبسایت خریداری و دانلود نمایید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت پوسیدگی دندان، متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید 1
تعریف پوسیدگیپس از خوردن غذا چنانچه بهداشت دهان و دندان رعایت نشود لایه ای میکروبی بر روی سطوح دندانها تشکیل می شود که با گذشت زمان می
رادیوگرافی دندان در بارداری مضر است یا نه؟
عوارض رادیوگرافی دندان برای زنان باردار


رادیوگرافی دندان در دوران بارداری و اثرات آن :
سوالی
که خانم های باردار از پزشکان خود می پرسند، اینکه آیا رادیوگرافی دندان
در دوران بارداری برای جنین شان مضر می باشد یا خیر؟ آیا این روش ایمن است؟
ادامه مطلب
ارتودنسی نامرئی چیست
برای رفع ناهنجاری های فک و مشکلات دندان متخصص ارتودنسی به مراجعه کنندگان ارتودنسی دندان
را پیشنهاد می کند.در ارتودنسی با قرار گرفتن براکت بر روی دندان ایرادات
ناشی از ناهنجاری های فک در طول زمان برطرف می شود.اغلب مراجعه کنندگان
بالاخص بزرگسالان و نوجوانان به خاطر ظاهر فلزی براکتی که روی دندان قرار
می گیرد در استفاده از ارتودنسی امتناع می ورزند.استفاده از ارتودنسی نامرئی برای اینگونه از اشخاص توسط متخصص ارتودنست پ
کلمه پروتز به معنای مصنوعی می باشد و وقتی همراه با دندان به کار می رود منظور همان دندان مصنوعی است.
پروتز ها در لابراتوارهای دندانپزشکی از موادی خاص ساخته می شوند. برخی از پروتزها ثابت و برخی دیگر متحرک می باشند.
پروتز متحرک: بیشتر مخصوص سالمندان است اما کسانی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست می دهند نیزاز این نوع پروتز استفاده می کنند.
بعد از هر وعده غذایی باید این دندان ها را از دهان خارج کرد و مسواک زد سپس در جای خود قرار داد.
 برخی
ایمپلنت یکی از روش های جایگزینی دندان های از دست رفته است.
روش های مختلفی برای جایگزینی دندان ها استفاده می شود که معمولا افراد پیر و کهنسال از پروتز متحرک استفاده می کنند.
 استفاده از این پروتز ها مشکلات مختلفی دارد.
مثلا ممکن است که بر اثر افزایش سن لثه ها تحلیل رفته و دندان مصنوعی سر جای خود لق بزند.
پزشکان با استفاده از ایمپلنت برای سالمندان این مشکلات را برطرف کرده اند.
 بسته به تشخیص دندانپزشک دو یا چند پایه ایمپلنت در فک بیمار جایگذاری
قیمت کامپوزیت دندان

همانطور که می دانید داشتن دندان های زیبا تأثیر بسزایی در زیبایی دارد. برای داشتن دندان های یک رنگ و دست از کامپوزیت دندان استفاده می کنند. البته قیمت کامپوزیت دندان مثل خدمات دیگر متنوع است و باید تحقیق کرد. ولی مرتب نمودن دندان ها ارزش دارد چون ظاهری جذاب را فراهم می آورد. کامپوزیت باعث می شود تا دندان هایتان فرم یکسانی بدست بیاورند. 
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

چای لاغری rimut جامعه شناسان جوان پروانه چت/چت پروانه/چتروم پروانه/پروانه گپ اصلی/چت روم پروانه ادرس جدید در همین چند قدمی متخصص غدد آموزش عربی به زبان ساده یک فیلم یک زندگی باکس موزیک رادیــــو کاکتــوس